Twoja zdolność kredytowa jest badana zawsze w momencie, gdy ubiegasz się w jakimś banku o pożyczkę. Pracownicy banku muszą bowiem wiedzieć, na jaki kredyt będzie cię stać, tzn. jaki maksymalny kredyt będziesz w stanie spłacać regularnie i bez większych problemów finansowych.
W tym miejscu trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że banki do każdego swojego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Jeśli bowiem zdecydują się pożyczyć zbyt wysoką kwotę danej osobie, ucierpi zarówno ona, jak i finanse banku, dlatego wszystko musi być tak skrupulatnie sprawdzone.
Każdy bank w inny sposób oblicza zdolność kredytową swoich klientów – nie dziw się więc, że w jednym banku odmówiono ci przyznania jakiegokolwiek kredytu, w drugim natomiast zaproponowano pożyczkę w wysokości 80 000 zł (np. pod zastaw hipoteki). W różnych bankach bowiem do obliczeń zdolności kredytowej pod uwagę brane są inne kryteria, najważniejsze jednak jest to, jaką kwotę bank jest w stanie zaryzykować, pożyczając ci pieniądze (w niektórych przypadkach wyższa kwota kredytu związana jest z wyższym jego oprocentowaniem, pamiętaj więc, że nie zawsze wyższy kredyt oznacza dla ciebie większy zysk!).
Jeśli sam chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową, ale nie wiesz dokładnie, w jaki sposób to zrobić, wystarczy, że poszukasz w Internecie kalkulatora kredytowego. Za pomocą tego internetowego programu będziesz w stanie mniej więcej obliczyć swoją zdolność kredytową (w końcu każdy bank bierze pod uwagę inne kryteria – nie da się więc tego zrobić dokładnie). Najczęściej banki biorą pod uwagę: miesięczne dochody klienta, sposób ich uzyskania, walutę kredytu, czas, na jaki kredyt miałby być zaciągnięty, miasto, w którym mieszka klient oraz liczbę osób mieszkający razem z osobą ubiegającą się o pożyczkę.
Jeśli wcześniej sam sprawdzisz swoją zdolność kredytową, będziesz mniej więcej wiedział, jakiej pożyczki udzieli ci bank, a w związku z tym, będziesz mógł dokładniej zaplanować swoje przyszłe wydatki.
Kontakt:
szybkoiprywatnie@gmail.com
lub: