Każdy z nas chyba miał w życiu moment, gdzie zastanawiał się, czy wziąć pożyczkę. Pewne sytuacje w życiu niestety zmuszają nas do wzięcia kredytu. Warto wtedy zagłębić się w procedury jakie są w banku i czy w ogóle damy radę spłacać zaciągnięte zadłużenie. W tym przypadku nasuwa nam się parę pytań. Na jaki okres czasu możemy wziąć kredyt? Jaką maksymalną kwotę możemy pożyczyć? Co grozi za niepłacenie? Kiedy pożyczka nie podlega pcc? Kiedy pożyczka ulega przedawnieniu? Kiedy pożyczka jest zwolniona z pcc? To tylko minimalna część pytań, które tworzą się w naszych głowach podczas zaciągania kredytu. Postaram się nakreślić Wam mniej więcej jak to wygląda.
Jeśli chodzi o okres czasu spłacania i maksymalną kwotę, którą możemy wziąć to na to nie ma zasady. Zależy to od wynagrodzenia, które dostajemy, bank ocenia nasze możliwości i sytuacje finansowe.
Drugą kwestią do omówienia jest niespłacanie zaciągniętego kredytu. W takim przypadku bank może przekazać zadłużenie do windykacji, a w późniejszym czasie do komornika. Nie jest to opłacalne, ponieważ trafiamy automatycznie do BIKu, co skutkuje tym, iż ciężko wziąć nam w późniejszym czasie cokolwiek na raty.
Kolejny termin do wyjaśnienia to: PCC. Większość z Was zapewne zastanawia się cóż to takiego. Jest to podatek od czynności cywilnoprawnych. Z tego podatku możemy być zwolnieni tylko wtedy, gdy zapożyczamy się u najbliższej rodziny np. małżonka, dziadków, czy rodziców.
Jeśli chodzi o czas, po którym przedawniają się długi jest to zazwyczaj okres 10 lat. W zależności u kogo jesteśmy zadłużeni.
Kontakt:
szybkoiprywatnie@gmail.com
lub: